Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

(Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001)
Projekta mērķis ir:
               nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību,kad balstīti uz izdividuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.

4. klašu mācību ekskursija

Brīnišķīgs, silts laiks priecēja visus 4. klašu skolēnus, kas 18. oktobrī devās projekta braucienā uz Rīgu, lai vairāk iepazītu dzīvnieku pasauli un dabas daudzveidību. Četras klases divos lielos autobusos, katrā 2 skolotājas un 2 māmiņas, kopumā vairāk kā 80 cilvēki. Iespaidīgi. Transporta izmaksas un ieejas biļetes sedza projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr.8.3.2.2/I/001).
     Vispirms visi apmeklējām Dabas muzeja ekspozīcijas. Skolēni patstāvīgi un grupās meklēja atbildes uz jautājumiem 3 darba lapās par putniem un dzīvniekiem, darbojās interaktīvi, dziļāk aplūkoja tos materiālus, kas radīja interesi. Daudzu bērnu uzmanību piesaistīja minerālu un dārgakmeņu ekspozīcija.

- Man vairāk patika telpa, kurā bija stāstīts par kosmosu un debespusēm. (Ance)
-  Es uzzināju, ka skudru lācim ir 30 cm gara mēle. Man patika tīģeris, viņš bija garāks par mani. (Matīss)
- Interesanti bija iepazīties ar putnu rekordiem. (Ralfs)
- Patika pildīt visas 3 lapas. Mani ieinteresēja tie dzīvnieki, kurus vēl neesmu redzējusi, un lielās, skaistās pūces. (Paula)
- Dažādi interesanti akmeņu nosaukumi. (Ksenija)
- Es uzzināju par izmirušajām putnu un dzīvnieku sugām. Mani ieinteresēja Latvijas atradumi. (Kristers)
- Piesaistīja materiāli par to, kā rodas elektrība. (Ernests)
- Uzmanīgi aplūkoju visu par vulkāniem. Interesantas bija foto izstādes par putniem un dzīvniekiem. (Elza)
- Es uzzināju, cik dažādi ir putnu knābji. (Linda)
- Interesanti bija atbildēt uz 5 jautājumiem par zemestrīci. Visvairāk mani interesēja visādas spēles un noslēptās ejas, tās slepenās durvis pie spīdošajiem akmeņiem. (Liāna)
- Patika lielie putni. Uzzināju, ka mazākais putns Latvijā ir zeltgalvītis. (Emīlija)
- Piesaistīja akmeņi ar dārgakmeņiem, tumsā spīdošie akmeņi, kukaiņu ķermeņi. (Anastasija)
-  Uzzināju, ka arī dzintars luminiscē bāli zaļā un zilganā krāsā. Tā ir vēl viena metode, kā dzintaru atšķirt no viltojumiem. Man saistoši bija materiāli par putnu spalvām un abas foto izstādes. (Eva)

Divarpus stundas visi pavadījām zooloģiskajā dārzā. Skolēniem tika iedotas kartes, bijām sadalījušies grupiņās. Lielu interesi radīja Tropu mājas apmeklējums. 4.d klases skolēniem bija uzdevums ne tikai iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem, bet īpaši pievērsties kāda viena dzīvnieka vērojumiem un izpētei, vēlams veikt arī nelielus pierakstus. Nākamajā dienā latviešu valodas stundā bērni rakstīja nelielu aprakstu. Bija interesanti uzzināt skolēnu izvēli. Vispopulārākās izrādījās lauvas, par tām rakstīja 5 skolēni. Pērtiķi bija saistījuši 3, čūskas 2 bērnu uzmanību. Pārējās izvēles bija kamielis, zebra, žurka, krēpjvilks, kaķu lemuri, krokodils, melngalvainais grifs, pāvs.

Vēl dažas skolēnu domas:
- Mani īpaši interesēja tie dzīvnieki, kuri nedzīvo Latvijā. Patika, ka varējām staigāt nelielās grupiņās un mierīgi visu aplūkot. (Ērika)
- Piesaistīja pūces, kuras grozīja savu galvu kā roboti. Interesēja pāvs, kurš staigāja savā vaļā. (Anastasija)
- Man bija žēl ziemeļbriedīša, kurš nodzīvoja tikai 3 mēnešus, jo cilvēki neievēroja aizliegumu – nebarot. (Ksenija)
- Bija saistoši vērot dzīvnieku uzvedību. (Elza)
-  Visvairāk patika skorpioni, viņi ir maziņi, bet ļoti spēcīgi. (Matīss)
-  Žēl, ka nebija tīģeru, jo tos es vēl neesmu redzējis. (Ernests)
-  Īpaši patika vērot putnus- sekretārputnu, Japānas dzērvi, sārto pelikānu u. c. Prātā paliks, cik izteiksmīgi Andu kondors pagrieza apmeklētājiem muguru un izpleta savus varenos, melnbaltos spārnus. Uzrunāja informācija par Ornitoloģijas biedrību. (Eva)
- Uzzināju, ka kāds spēcīgs vīrietis (Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis) ik pēc gada ierodas zoodārzā un palīdz nosvērt bruņurupučus. (Ance)
     Tie, kas sen nebija apmeklējuši Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, varēja novērtēt pozitīvās izmaiņas- Žirafu un Tropu mājas, uzrunājoša informācija. Bija iespēja pateikt paldies arī zoodārza vadītājam Ingmāram Līdakam. Tomēr vispriecīgākie zoodārzā bija zvirbuļi- tik daudz drupaču, ko uzlasīt, un pilnīga brīvība!

Brauciens bija izdevies un iespaidiem bagāts, autobusā bija laba gaisotne, ceļš pagāja nemanot. Bērniem, protams, patīk un interesē dzīvnieki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Eva Kliesta

Ielādēt vairāk